Wsiedli na rower po pijanemu, dostali 2,5 tys. złotych mandatu. Policja w Bełchatowie bez litości dla nietrzeźwych cyklistów

i

Autor: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Wsiedli na rower po pijanemu, dostali 2,5 tys. złotych mandatu. Policja w Bełchatowie bez litości dla nietrzeźwych cyklistów

2022-02-21 14:43

Za jazdę rowem po pijanemu zapłacą więcej niż wynosi wartość jednośladu. 2,5 tysiąca złotych mandatu otrzymało dwóch rowerzystów, których zatrzymali policjanci z drogówki w Bełchatowie.

17 lutego bełchatowscy policjanci prowadzili działania w ramach akcji "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Celem tej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi oraz rowerzyści. Mundurowi kontrolowali samochody oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zwracali też uwagę na wykroczenia popełniane wobec pieszych. Tego dnia policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów.

Pierwszy nieodpowiedzialny cyklista wpadł w ręce mundurowych o godzinie 7.30 na terenie Zelowa. Policjanci z bełchatowskiej drogówki skontrolowali rowerzystę, którego zachowanie na drodze wskazywało, że jest nietrzeźwy. Okazało się, że 66-letni kierujący jednośladem miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2,5 tys. złotych. 

Kolejnego nieodpowiedzialnego cyklistę, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym namierzyli dzielnicowi z bełchatowskiej komendy. Po godzinie 15 na terenie osiedla Dolnośląskiego w Bełchatowie dzielnicowi zwrócili uwagę na rowerzystę, który ominął radiowóz policyjny zaparkowany nieopodal placówki handlowej.

- Sposób jazdy kierującego jednoznacznie wskazywał, że jest nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 49-letni bełchatowianin miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie - informują mundurowi z Bełchatowa. 

Cyklista z Bełchatowa również otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. złotych.

Wsiadanie na rower po alkoholu może skutkować wieloma nieprzyjemnymi sytuacjami i zagrożeniami. Warto o tym pamiętać.

Sonda
Czy miałeś kiedyś problemy z sąsiadem?
Olsztyn. Pijany kierowca wjechał w sygnalizator