Pojedynek na nóż i...poziomicę. Starcie rowerzysty z kierowcą na skrzyżowaniu w Bełchatowie

i

Autor: KPP Bełchatów

Pojedynek na nóż i...poziomicę. Starcie rowerzysty z kierowcą na skrzyżowaniu w Bełchatowie

2024-01-24 14:51

Zarzuty dla 75-letniego rowerzysty z Bełchatowa, który na skrzyżowaniu uderzał kamieniem w samochód. Gdy kierowca wyszedł z auta, senior zaczął mu grozić nożem. 75-latek tłumaczył policji, że...kierowca chciał go rozjechać.

Do tego zdarzenia doszło 17 stycznia około godziny 18.30, na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Lipowej. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący renaultem, 40-letni mieszkaniec gminy Bełchatów, jadący ulicą Wyszyńskiego w stronę ulicy Czaplinieckiej, zatrzymał się na skrzyżowaniu, w związku z sygnalizatorem, który nadawał sygnał czerwony. Wówczas z jego prawej strony podjechał rowerzysta, który zaczął kamieniem uderzać w boczne drzwi i szybę jego pojazdu. W tej sytuacji kierujący zjechał na chodnik i wyszedł z auta, aby zapytać rowerzystę dlaczego niszczy jego samochód. Cyklista wpadł w szał. 

- Rowerzysta wówczas krzyczał na pokrzywdzonego i używając wulgaryzmów groził mu pozbawieniem życia. Oparł rower o sygnalizator świetlny, wyciągnął nóż i kierując ostrze w stronę kierowcy groził mu pozbawieniem życia. Sytuacja stała się dynamiczna. Kierowca chcąc ująć sprawcę wyciągnął z auta poziomicę i przy jej pomocy wytrącił bagnet z dłoni agresora. Następnie obezwładnił go i trzymał aż do przyjazdu policji - informuje Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

Przekazany w ręce mundurowych sprawca z urazem dłoni został przewieziony do bełchatowskiego szpitala. Po opatrzeniu, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 75-latek usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia i gróźb karalnych.

- Mężczyzna tłumaczył, że...kierowca chciał go rozjechać - dodaje Kaszewska. 

Za uszkodzenie mienia, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Przestępstwo gróźb karalnych zagrożone jest kara do 5 lat więzienia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Czy cieszysz się, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik wyszli na wolność?
Wyciągnął i przeładował broń w restauracji. Przyszli po niego kontrterroryści