Zelów: Poznaj historię miasta i zgarnij ciekawe gadżety! To już ostatnie dni konkursu

i

Autor: Urząd Gminy Zelów

Zelów: Poznaj historię miasta i zgarnij ciekawe gadżety! To już ostatnie dni konkursu

2021-03-22 16:29

Jaki związek z Zelowem ma Napoleon Bonaparte czy Tadeusz Kościuszko? Te i inne ciekawostki można poznać podczas spaceru ulicami Zelowa. Wystarczy wziąć ze sobą smartfon. A jeśli weźmiecie udział w konkursie organizowanym przez wydział promocji zelowskiego urzędu miejskiego macie szanse wygrać kilka przydatnych gadżetów. Jakich? Sprawdźcie!

Wiecie co mieściło się kiedyś w zelowskim Domu Kultury? Kim był Emilian Klemens Nowicki albo jaki związek z Zelowem ma Napoleon Bonaparte, czy Tadeusz Kościuszko? Z okazji początku wiosny zelowscy urzędnicy zapraszają do zapoznania się z historią Zelowa. Tam pamięć o postaciach i wydarzeniach minionych lat, przeplata się z wielowyznaniowością i wielokulturowością.

Aby dowiedzieć się więcej wystarczy zeskanować smartfonem kod QR umieszczony na tabliczkach znajdujących się na Placu Dąbrowskiego, budynku Domu Kultury, przy kościele ewangelicko-reformowanym, kościele rzymsko-katolickim, kamieniu na ul. Żeromskiego, cmentarzu ewangelicko-reformowanym (mapa).

Jeśli chcecie zdobyć gadżety promocyjne (zestawy do badmintona, dzwonki rowerowe, kubki, magnesy itp.) wybierzcie się na wiosenny spacer ulicami Zelowa. Wysłuchajcie słuchowisk z tabliczek 'Poznaj historię Zelowa', zapiszcie wskazane liczby i wykonajcie poniższe działanie, a otrzymany wynik (rok) wraz z jego wyjaśnieniem (odnośnie gminy Zelów) prześlijcie na adres e-mail: konkursy@zelow.pl . Na wasze odpowiedzi czekają do środy, 24 marca do godziny 8. Powodzenia!

Pytania konkursowe:

Liczba ksiąg metrykalnych znajdujących się w Muzeum _ _

Rok powstania pierwszego pomnika Tadeusza Kościuszki na Placu Dąbrowskiego _ _ _ _

Liczba zakładów szwalniczych działających na terenie Zelowa sprzed lat _ _ _ _

suma zapisanych liczb _ _ _ _ – 1238 =

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Co studiował Michał Szpak, Margaret, Cleo, Quebonafide i inni?

Pytanie 1 z 10
Co studiowała Margaret?
Dwie agencje towarzyskie zamknięte! Policja zrobiła tam wielkie wejście