Wiecie co mieściło się kiedyś w zelowskim Domu Kultury? Kim był Emilian Klemens Nowicki albo jaki związek z Zelowem ma Napoleon Bonaparte, czy Tadeusz Kościuszko? Z okazji początku wiosny zelowscy urzędnicy zapraszają do zapoznania się z historią Zelowa. Tam pamięć o postaciach i wydarzeniach minionych lat, przeplata się z wielowyznaniowością i wielokulturowością.
Aby dowiedzieć się więcej wystarczy zeskanować smartfonem kod QR umieszczony na tabliczkach znajdujących się na Placu Dąbrowskiego, budynku Domu Kultury, przy kościele ewangelicko-reformowanym, kościele rzymsko-katolickim, kamieniu na ul. Żeromskiego, cmentarzu ewangelicko-reformowanym (mapa).
Jeśli chcecie zdobyć gadżety promocyjne (zestawy do badmintona, dzwonki rowerowe, kubki, magnesy itp.) wybierzcie się na wiosenny spacer ulicami Zelowa. Wysłuchajcie słuchowisk z tabliczek 'Poznaj historię Zelowa', zapiszcie wskazane liczby i wykonajcie poniższe działanie, a otrzymany wynik (rok) wraz z jego wyjaśnieniem (odnośnie gminy Zelów) prześlijcie na adres e-mail: [email protected] . Na wasze odpowiedzi czekają do środy, 24 marca do godziny 8. Powodzenia!
Pytania konkursowe:
Liczba ksiąg metrykalnych znajdujących się w Muzeum _ _
Rok powstania pierwszego pomnika Tadeusza Kościuszki na Placu Dąbrowskiego _ _ _ _
Liczba zakładów szwalniczych działających na terenie Zelowa sprzed lat _ _ _ _
suma zapisanych liczb _ _ _ _ – 1238 =
Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na [email protected]!